Kuidas kõrgema tootlusega kinnisvara välja valida?

  1. Üürikinnisvara asukoht

Paljud investorid usuvad, et Tallinna kesklinna korterid on kindlapeale minek. Loomulikult on neil õigus, kuid lihtne loogika ütleb ka, et sellesse, millesse kõik investeerivad, ei tasu investeerida, sest hind on liiga kõrge. Seepärast võib suurepärast tootlust teenida väikelinnakorteritega või korteritega sellistes piirkondades, kus üürikortereid on vähe, kuid üürihind paljudele taskukohane.

 

  1. Üürikorteri suurus

Kõige paremat tootlust on võimalik teenida mikrokorteritega. Mikrokorterite kõrgema tootluse hea näide on Scandium kinnisvara poolt vanast telefonijaamast arendatud Space Cube, mis pakkus investoritele võimalust soetada 20,7–43 m2suurune korter asukohas, kus uusarendusi on vähe, kuid tahtjaid jätkub.

 

  1. Kinnisvaraobjekti seisukord

Korteri remont ja sisustus võivad tootlust kõige enam mõjutada. Mõttekas on osta sellises seisukorras korter, mille väärtust annab lihtsate vahenditega suurendada. Remondi ja sisustusega on võimalik korteri üürihinda mitukümmend protsenti tõsta ja korterisse usaldusväärsed üürilised meelitada. Siiski on oluline remont ja sisustus põhjalikult läbi kalkuleerida, et mitte üle investeerida.

 

Kui maksimaalse tootlusega kinnisvaraobjekt välja valitud, remonditud, sisustatud ning korterisse üürnikki leitud, kerkib esile küsimus kinnisvarainvesteeringu tootluse suurendamisest. Juba olemasoleva kinnisvaraobjekti tootluse suurendamise kohta saab lugeda siit.

Artikli kirjutas

Gerdi Anupõld