MyHome`st ja maakleritööst läbi Gerdi Arsti silmade

Gerdi Arst, olles tegutsenud kinnisvaravaldkonnas 16 aastat, on üks kahest MyHome`i asutajast. Koos Kadri Kruus-Magomedoviga panid nad sellele ettevõttele aluse 14 aastat tagasi ning sellest ajast saadik on MyHome stabiilselt, kuid järk-järgult kasvanud. Enda ja oma ettevõtte edukust hindab Gerdi aga pigem seatud eesmärkide ja nende saavutamise põhjal.

Oma unistusega alustades oli eesmärk luua kinnisvaraettevõte just kinnisvarainvestoritele ning täpselt selliseks bürooks on MyHome tänaseks päevaks ka saanud. Kinnisvarainvestoreid on sealjuures väga erineva kaliibri ja varieeruvate eesmärkidega. Mõnele on oluline kinnisvara müük, teisele üür ja kolmandale mõlemad korraga. Siinkohal MyHome`i ülesannete hulka kuulub kinnisvara välja valimine ja nõustamine. Edasi tuleb sisustamine, millele järgneb kas kinnisvara müük või õige üürniku leidmine ning kõige lõpuks ka kogu komplekti haldamine. Samuti oli üheks algseks eesmärgiks jääda pigem väikeseks ettevõtteks, kui muutuda suureks bürooks. Nii ongi MyHome`i kasv läbi aastate olnud väga orgaaniline ja voolav.

Mis teeb ühest heast kinnisvarabüroost eduka kinnisvarabüroo?

Edutegurite kohta teab Gerdi öelda, et suurem osa klientidest tuleb neile just soovituste kaudu. Väga vähesed jõuavad MyHome`ini läbi reklaamide ja kodulehe. Sellegipoolest otsitakse üha enam ka konkreetseid ja spetsiifilisi teenuseid, millega MyHome oma klientidele appi tuleb. Lisaks levinud teenustele nagu kinnisvara müük ja üür, on nüüdseks üha kasvanud ka kinnisvara haldamise nõudlus. Sellest 14 aastat tagasi vägagi võõrast terminist on tänaseks päevaks saanud Eesti kinnisvaraturu loomulik osa.

Teiseks oluliseks eduteguriks on hea tiim. Kuna Gerdi on loomu poolest juhivaimu ja algataja hingega, siis tiimi on vaja, et asjad ka otsast lõpuni täielikult viimistletult tehtud saaksid. Ülesanded on omavahel jagatud maaklerite, sisustajate ja haldurite vahel, kuid koostöö on see, mis lõpuks kõik toimivaks tervikuks seob. Gerdi ja Kadri tegelevad sealjuures ka väga palju investoritega suhtlemisega, tuues MyHome`i pagasisse lisaks uusi kliente.

Milliseid oskusi maakleril vaja läheb?

Gerdi arvates on ühe suurepärase kinnisvaramaakleri X-faktor eelkõige suurepärane suhtlemis- ja müügioskus. Kindlasti on väga oluline ka diplomaatiline lähenemine ning anne leida erinevate isiksusetüüpidega ühist keelt. See tähendab, et suurepärane maakler on ka suurepärane inimeste lugeja. Sealjuures leiab Gerdi, et just omakasupüüdlikkust ning ebaeetilisust tuleks sellel tööalal vältida. Maakler peab olema usaldusväärne ning üdini aus – just see loob kindla ning sooja suhte kliendi ja maakleri vahel.

Kuidas maakleritöö siis tegelikult toimib?

Õnne kohta lausub Gerdi kuldsed sõnad, et ega selles pealtnäha glamuurses töös midagi niisama sülle ei kuku. Töö on siiski raske ning õnne on seal täpselt sama palju kui igas teiseski valdkonnas. Nii soovitabki Gerdi just algaval maakleril kõigepealt panna paika oma aja planeerimine. Kuna ajataju on lihtne ära kaotada ning pidev telefoni helisemine mõjub lõpuks lihtsalt kurnavalt, peab oskama iseenda jaoks piire tõmmata. Täpselt sama oluliseks saab siinkohal ka emotsioonide juhtimine. Olles emotsionaalselt heas kohas, lähevad ka tehingud tunduvalt ladusamalt ja vastupidi. Kolmandaks oluliseks märksõnaks on järjepidevus. Kuna maakler peab ise oma leiva lauale tooma, siis võivad esimesed paar kuud vähese või olematu tagavaraga olla väga keerulised. Kui aga ühel hetkel saab mingisugune kliendibaas loodud, on juba palju lihtsam edasi minna ning oma uue karjääriga algust teha.

Kokkuvõtte allikas: https://www.youtube.com/watch?v=Q7TnuWuu4y0