Kuidas saada kinnisvara üürileandmisel parim üürihind?

 

Kinnisvarasse investeerimine on üha populaarsem viis vaba raha paigutamiseks. Nagu iga investeerimise puhul, on ka kinnisvarasse investeerimisel olulisim just see, et investeering end ära tasuks. Kinnisvarainvesteering on tasuv sel juhul, kui korteri üürihind vastab turusituatsioonile ja erinevad üürileandmisega seotud riskid on miinimumini viidud. Aga kuidas see saavutada?

 

  1. Sisusta üürikorter koduselt ja kvaliteetselt

Inimene üürib korteri, et sellest saaks tema kodu. Sea korter korda, paranda pisivead ja säti sisekujundusse emotsionaalseid detaile, mis ei pea isegi üürniku kasutusse jääma. Üürnik on valmis hubasema korteri eest rohkem maksma ja üldjuhul on möbleeritud korter üürniku silmis väärtuslikum kui tühi karp.

 

Säti korterisse üürnikele näitamise ajaks koduseid detaile, et tahtjaid oleks rohkem.

 

  1. Turunda läbimõeldult

Korterit parimast küljest näitavad ilusad fotod ja atraktiivne kirjeldus on üürniku leidmisel üliolulised. Lisaks tuleb kuulutus õigete inimesteni viia. Mida rohkem õigeid inimesi kuulutust näeb, seda tõenäolisemalt saad korteri soovitud hinnaga üürile anda. Kui sa ise ei oska ilusaid fotosid teha või head teksti kirjutada, võta appi asjatundja.

 

  1. Vali õige üürnik

Parim üürihind ei pruugi olla võimalikult kõrge üürihind. Parima üürniku leidmine on lihtsam, kui soovijaid on palju, sest nii saad paljude soovijate hulgast sobivaima välja valida. Hind peab vastama turuolukorrale, et tahtjaid jätkuks. Tee üürnikule enne lepingu sõlmimist ka piisav taustakontroll.

 

  1. Korrigeeri üürihinda vastavalt turuolukorrale

Kui oled viimaks õige üürnikuga pikaajalise lepingu sõlminud, ei tähenda see veel seda, et rendisumma peab aastate vältel sama püsima. Igal aastal umbes 5% renti tõsta võib olla normaalne, kuid pea meeles, et üüritõus peab olema mõlema osapoole jaoks paras ja vastama turuolukorrale, sest vastasel juhul on üürnik rahuolematu ja otsib endale uue kodu. Kui aga hinnatõus on mõistlik ja põhjendatud, võtab üürnik selle tõenäoliselt vastu. Kui ta peaks üüritõusust keelduma, siis kaasnevad uue korteri leidmise, maakleritasu ja kolimisega samuti lisakulud.

 

  1. Kasuta vajadusel professionaalset abi

Kasuta üürniku leidmisel maakleri abi, sest maakler teeb üürnikule põhjaliku taustakontrolli ning valmistab ette seadusele vastava lepingu ja üleandmisakti. Maakleriteenus on üürileandjale täiesti tasuta, kuna maakleritasu tasub üldjuhul üürnik. Kui üürnik peab tasuma maakleritasu, kaalub ta oma üüriotsuse põhjalikumalt läbi ja tõenäoliselt jääb korterisse ka kauemaks.

 

  1. Paku üürnikule lisateenuseid

Paku üürnikule lisateenuseid, mida ta võib oma üürikodus vajada. Sõlmi leping koristaja või aednikuga ja paku neid teenuseid üürnikule väikese vaheltkasuga. Üürnik on rahul, et saab aeganõudvad kohustused väikese tasu eest kellegi teise hooleks jätta, ja sina saad investeeringu tasuvust suurendada.

 

Nende nippide järgimine aitab parima üürihinna saavutamisele kindlasti kaasa. Kui see tundub aga liiga suur töö, saad oma üürikorterite haldamise ka meie hooleks jätta. Lisainfo ja pakkumise saamiseks saada meile päring siit.

 

 

 

 

 

Artikli kirjutas

Gerdi Anupõld