Kuhu investeerida 2023. aastal?

Aasta 2022 oli Eesti kinnisvaraturul nagu Ameerika mäed!

Sõda, mis endiselt veel kestab ja mille lõppu ei oska keegi ette aimata, inflatsioon, energiakriis, Euribori tõus….kõik see tõi endaga kaasa palju ebakindlust. Üüriturg käis terve aasta jooksul üles-alla ning tänasel hetkel on üüripakkumiste arv taas väga kõrge ning on ajaloolisest keskmisest kõrgemal tasemel. Üürniku leidmise perioodid on pikad ja surve üürihindadele suur. Lisaks on oluliselt kallinenud kommunaalkulud. Tootlused liiguvad allapoole ja paljude maksimaalse laenuvõimendusega ostetud varade rahavoog on nullilähedane või isegi miinuses. Seega ei ole praegune turuolukord kinnisvarainvestoritele kuigi atraktiivne. Samas on investoreid, kellel on soov paigutada raha just kinnisvarasse, kuid ülalpool mainitud põhjustel praegu tehinguid tegema ei tormata. Müügipakkumiste arv on kasvanud aastaga võrreldes ca 40%. See tähendab müügiperioodide pikenemist ja survet hindadele. Samas võib pakkumiste arv veelgi kasvada, sest nii mõnedki investorid soovivad olemasolevad varad realiseerida. Kindlasti võib tulevikus tekkida investorite jaoks huvitavaid ostukohti, kuid sellega läheb veel kindlasti aega.

Kuhu siis kinnisvarainvestor võiks täna oma raha paigutada?

Paljud eestlased on hakanud vaatama kinnisvara teisesse riikidesse. Eriti populaarseks on saanud näiteks Hispaania lõunarannik. Hispaanias on kinnisvara hinnad Eestiga võrreldes taskukohasemad ehk sama raha eest saab suurema pinna ja lühiajalise üüriga on võimalik teenida arvestatavat tootlust.

Imeline Hispaania pakub lisaks imelistele kinnisvara pakkumistele ka imelisi vaateid!

MyHome üks asutajatest, Gerdi Arst, kolis aasta tagasi Costa del Soli (Päikeserannikule) ja on end kohaliku elu-olu ning turuga hästi kurssi viinud. Kui Hispaanias kinnisvara soetamine Sulle huvi pakub, siis võta meiega julgelt ühendust ja oleme omalt poolt abiks kogu protsessi vältel. Vaata mõningaid pakkumisi siit, aga leiame investorile sobiva objekti tuhandete pakkumiste seast, mis arvestavad kõik vajalikke parameetreid (eelarve, tubade arv, asukoht, elamu tüüp jne). Rohkem informatsiooni, miks peaksid kinnisvara just Hispaanias soetama, leiad siit.

 

Võta meiega ühendust: