Kinnisvarainvesteeringud ja lühiajaline üüriturg Costa del Solis – ekspertide vestlusõhtu

Mõni nädal tagasi korraldasime põneva vestlusõhtu Hispaania Päikeserannikul, et jagada kasulikku teavet kinnisvarainvestoritele lühiajalise üüri teemadel Hispaanias.

Hispaania kinnisvara vastu on eestlaste huvi märkimisväärselt kasvanud. Enamik ostjaid soovib oma vara välja üürida ja sellega tulu teenida, kui nad ise seda ei kasuta. Costa del Solis on palju kinnisvaramaaklereid, kuid vähesed neist on pädevad andma nõu lühiajalise üüri tootluste ja sellega seotud aspektide osas. Seetõttu kutsusime kokku kolm erinevat kohalikku ettevõtet, kes tegelevad lühiajalise üüriga. Vestluspaneelis osalesid Costadelsolrent.com esindaja Reno Renzo, G&G Events & Rentals esindaja Grete Mäeots ning SunCoaster Group’i esindaja Jana Parker.

Õhtu kujunes pikaks ja sisutihedaks, kus arutletud sai väga palju erinevaid teemasid.

Toome esile mõned olulisemad aspektid, mida Hispaania kinnisvara valimisel silmas pidada:

  1. Kõrghooajal on nõudlus Costa del Solis nii suur, et praktiliselt iga kinnisvaraobjekt saab välja üüritud. Samas võib märkida, et mida lähemal asub kinnisvara rannale, seda populaarsem see on, nii täituvuse kui ka kõrgema ööhinna osas.
  2. Kõige suurema nõudlusega on 2 magamistoaga ja 2 vannitoaga kortereid.
  3. Suurepärases seisukorras kortereid on turul suhteliselt vähe ja seetõttu on need eriti populaarsed.
  4. Lisaks Bookingule ja Airbnb-le on hakanud kliente meelitama ka VRBO, kuna otselennud Ameerikast on suurendanud ameeriklaste huvi.
  5. Lühiajalise üüri haldustasud on turul suurusjärgus 20-25%.
  6. Keskmised peatumised kestavad 5 või enam ööd.
  7. Kliendi profiil sõltub korteri suurusest ja sellest, millises piirkonnas see asub. Rahvuste mitmekesisus on märkimisväärne, hõlmates skandinaavlasi, sakslasi, belglasi, hollandlasi, marokolasi, araablasi ja muidugi inglasi, viimasel ajal ka ameeriklasi.
  8. Kõrghooaeg on Eestiga võrreldes märkimisväärselt pikem, alates aprillist ja lõppedes oktoobris.
  9. Üldreegel on, et madalhooajal saab kinnisvara eest ühes kuus sama palju üüri kui suvel 1 nädala eest. Madalhooajal üüritakse kortereid ca kuu kaupa valdavalt põhjamaadest tulevate klientide poolt, kes tulevad paremat kliimat nautima.
  10. Enne ostu tee kindlaks, et kinnisvaral pole välja üürimise osas piiranguid, näiteks puudub kasutusluba “licencia de primera occupacion”, või on näiteks ühistu poolt keelatud lühiajalise üüri pakkumine.

Kui soovid kindel olla, et teed õige ja läbimõeldud otsuse, siis MyHome’i abiga kinnisvara otsides ja ostes, anname igale ostjale kaasa põhjaliku analüüsi võimalike tulude ja kulude kohta. Oluline on mõista lühiajalise üüriga seotud kulusid, aga ka kinnisvara omamisega seotud igakuiseid kulusid ja makse, mida tuleb tasuda sõltumata sellest, kas kinnisvara üüritakse välja või mitte.

Meil on ligipääs kõikidele kinnisvarapakkumistele Costa del Sol rannikul ja huvi korral teeme eelvaliku objektidest, mis teie eelarvele ja muudele kriteeriumidele kõige täpsemini vastavad.

Rohkem infot: gerdi@myhome.ee