Enne ja pärast: üürieelne kodukujundus Fahle majas

Oled mõelnud, miks su korter üüriturul välja ei lähe või miks keegi müüdava korteri vastu huvi ei tunne? Põhjuseks võib olla see, et kodu vajab värskendust!

Kuna meie home stager Gerdi käis hiljuti ühele Fahle maja loftile uut nägu andmas, siis näitame, millist maagiat ta korda saatis ning jagame nippe, kuidas kodus müügi- või üürieelset kodukujundust teha.

​MIKS VAJAS KORTER ÜÜRIEELSET KODUKUJUNDUST?

​Korteri sisustus ei vastanud potentsiaalsete üürnike nõudmistele. Fahle maja ning selle trendikad loftstiilis korterid tõmbab ligi nooruslikku, moodsat elustiili armastavaid inimesi. Et korter õigele sihtrühmale kinnisvaraportaalides silma hakkaks, oli tarvis loftstiilile vastavat sisustust, et tekiks ühtne tervik.

ENNE

PÄRAST

MILLISEID REMONDITÖID ÜÜRIEELNE KODUKUJUNDUS SEL KORRAL VAJAS?

​Otsustasime kõik seinad senise kollaka tooni asemel valgeks värvida. Valge jätab puhta ja avara tunde ning paekivi seintega tekib hea kontrast. Kollane toon mõjus määrdunud ja “vanana”.

KÖÖGIS

vahetasime välja kogu mööbli, jättes alles vaid toimiva kodutehnika. Uus köögimööbel on pärit Ikeast – see on soodne kuid ilus. Köögi helehall toon sobib korteri üleüldise monokroomse värvigammaga. Kinnisvaraomanikud, kes otsustavad ise oma kodu üüriks valmis seada eksivad tihti just mööbli valikul sellega, et investeeritakse liigselt kallisse mööblisse, mis võib küll omanikule meeldida, kuid ei pruugi olla sihtgrupile sobilik.

ELUTOAS

otsustasime samuti mööbli välja vahetada ning asendasime olemasolevad valgustid stiilsete industriaalstiilis valgustitega.

 

ENNE

PÄRAST

MAGAMISTOA

voodi vahetasime välja kaasaegsema ja mõnusama vastu. Puidust voodiraami asemele ostsime kusheti ja hubasust lisasime pehme voodipeatsiga.

ENNE

PÄRAST

VANNITOAS

suuri muudatusi ei teinud. Vahetasime välja vaid valamukapi ja peegli, et muuta ruum funktsionaalsemaks.

ENNE

PÄRAST

 

MILLISTE SUMMADEGA TULEKS SELLISE PROJEKTI PUHUL ARVESTADA?

Tihti ei julge inimesed taolisi projekte üldse ette võtta, sest kardetakse eos, et eelarve ulatub kümne tuhande euro kanti.
Selle korteri home staging’u eelarve oli 5000 euro ringis, kuid oskuslik isetegija võib veelgi soodsamalt hakkama saada! Ning kasu seejuures on koheselt märgatav. Näiteks see Fahle korter seisis kuid tühjana, tekitades omanikule varalist kahju. Pärast korteri värskendust leidsime uued  üürnikud vaid paari päevaga.

MIDA SOOVITAKSID NEILE, KES PLAANIVAD ISE MÜÜGIEELSE
KODUKUJUNDUSE ​ETTE VÕTTA?

Kodukujunduse puhul on oluline läbi mõelda kui põhjalikku muutust tasub teha. Näiteks seda Fahle korterit oleks saanud muidugi oluliselt ägedamaks kujundada, mis tähendab muidugi ka suuremat eelarvet. Üürihinnas oleks see aga juurde andnud maksimaalselt 50 eurot kuus. Tasub kaaluda, mida teha ja kui kallilt, sest turul võib tihti näha kahte äärmust.

  • Üks lahendus on selline, nagu meie Fahle korter algselt välja nägi: sisustatud oli liiga lihtsalt ja valele sihtgrupile.
  • Teine äärmus on see kui investeeritakse üle – see tähendab, et tootlus kannatab, kuna üürihinda oluliselt tõsta ei ole võimalik.

Vihjeks kinnisvaraomanikele! Kasutame sisustuses peamiselt Ikeast pärit mööblit ja dekoratsiooniesemeid, kuid ka Eestis on toredaid poode, kust soodsa hinnaga tooteid leiab. Gerdi üks lemmikpoode on näiteks Rug.


Kui soovid oma kodu enne müüki või üürile panemist korrastada ning vajad professionaali abi, võta ühendust meie kodukujundaja Gerdiga: gerdi@myhome.ee / 37255643134

​Varasemalt tehtud töödega saad tutvuda siin.

Jäta meile oma kommentaariga teade kui soovid veel sarnaseid postitusi näha või kui sind huvitab müügi- ja üürieelse kodukujunduse osas midagi täpsemalt!

Sinu MyHome.

Artikli kirjutas

Gerdi Anupõld