8 soovitust kuidas home staging ehk müügieelne kodukujundus aitab Sul müüa oma kinnisvara kiirelt ja maksimaalse hinnaga

MyHome oli esimene kinnisvarabüroo Eestis, kes tõi juba 15 aastat tagasi turule unikaalse kodukujunduslahenduse – home staging – neile, kes soovisid oma kinnisvara müüa kiirelt ja võimalikult kõrge hinnaga. 15 aasta jooksul oleme oma sisustustiimiga kujundanud nii oma era- kui investoritest klientidele üle tuhande kodu, mis on aidanud nende kinnisvara müügil saada maksimaalset tootlust.  

Home stagingul on eesti keeles mitu nime – kodu lavastus, kinnisvara müügieelne kodukujundus, fotolavastus. Selles blogipostituses toome välja, kuidas kodu lavastamine üldse alguse sai ning miks on see tänaseks päevaks muutunud meie maaklerite jaoks üheks oluliseks osaks igapäevatööst.

Home staging ehk MyHome`i keeles kodu pakendamine kujutab endast kinnisvara müügi- ja üürieelset ettevalmistamist. Teisisõnu tähendab see eelkõige kinnisvara parimate omaduste rõhutamist ning taktikalist meeltemängu. Just unustamatute emotsioonide loomine on see, mida oskuslik stagimine peaasjalikult endas kannab.

Niisiis peitub selle näiliselt lihtsa tegevuse taga tõeliselt tehniline ning läbimõeldud mängukava. Puhtalt lillede lauale asetamisest ja vaiba lahti rullimisest ei piisa, et kinnisvara sadade teiste seast silma paistaks. Aga mis siis täpselt kodu lavastamise alla kuulub? Ja kuidas seda teha mitte hästi, vaid lausa O I V A L I S E L T? Alustame algusest…

Millal ja kust sai home staging alguse?

Home stagingu sünnikoduks on USA ja ajaperioodiks 1970ndad. Nagu väga paljud muudki tooted ning teenused, kasvas ka stagimine välja puhtast vajadusest. Nii võrsus ühestainsast ideest täiesti uus valdkond, mis on nüüdseks muutunud iseenesestmõistetavaks kinnisvaraturu osaks. Lausa nii iseenesestmõistetavaks, et USA-s ei müüda ilma selleta tänasel päeval mitte ühtegi kinnisvaraobjekti. Sealhulgas liigub samasuguse mentaliteedi poole ka meie turg siinsamas Eestis.

Rääkides spetsiifiliselt MyHome`i stagimise sünniloost, pole ka see sugugi erinev USA omast. 15 aastat tagasi kui MyHome alles alustas, puudus Eesti kinnisvaraturul selline teenus peaaegu täielikult. Kuid kus on vajadust, on ka võimalusi! Nüüdseks on MyHome kujundanud üle 1000 kinnisvaraobjekti ja kasvanud seega ainsaks kinnisvarabürooks Eestis, kes sellise teenusega nii mahukalt ja nii pikki aastaid tegelenud on.

Müügieelse kodukujunduse ABC

  1. Kõik algab põhjalikust puhastamisest. Tegu võib olla küll üsna elementaarse soovitusega, kuid just puhtus on see, mis esmamulje loomisel tähtsat rolli mängib. Isegi kui kodu on kenasti sisustatud, võib mustus ja vedelev prügi (ka ümbritseval haljasalal) kinnisvara väärtust oluliselt alla tõmmata.
  2. Üleliigne haihtugu! Igasuguste kõrvaliste esemete eemaldamine võimaldab visuaalselt ruumi suurendada, tuues ka igat eraldiseisvat elementi paremini esile. Mida rohkem tühja pinda luua suudetakse, seda parem!
  3. Depersonaliseerimine on võti. See on kodu lavastamisel väga oluline samm, mis tähendab, et eemaldada tuleks kõik omaniku personaalsed esemed. Riided võiks asetada kinnistesse kappidesse, hambaharjad vannitoast ära korjata ning perefotod seintelt ajutiseks maha võtta.
  4. Värskus toob elu tuppa. Tingimata võiks ruumis resideeruda mõni roheline taim ja tuba olla täidetud värskete ning meeldivate lõhnadega,
  5. Igal ruumil olgu eesmärk. Kindel kasutusalaaitab ostjal näha, kuidas on võimalik võtta välja maksimum oma kodu ruutmeetritest.
  6. Seinte turgutamine neutraalsete toonidega. See eeldab juba natukene suuremat ettevõtmist, kuid kirev tapeet ning julged värvid võivad mitmeid potentsiaalseid ostjaid hoopiski eemale peletada. Selleks et mõjuda atraktiivselt võimalikult suurele hulgale klientidele, on soovitatav jääda truuks neutraalsetele ning avaratele lahendustele.
  7. Valgus ja valgustus. Võimalusel tuleks kasutada ära loomulikku valgust, kombineerides seda vajadusel ka tehisliku kaaslasega. Mida avaram ning heledam kodu on, seda kutsuvamalt ja soojemalt see mõjub.
  8. Mööbel siin, mööbel seal. Tuleks jälgida, et omavahel oleks tasakaalus nii mööbli kui ka toa suurus. Ülekasvanud mööbel või liiga rikkalikult täidetud ruum muudab selle visuaalselt väiksemaks, samas kui liiga vähe mööbliesemeid võib mõjuda külmana. Teine oluline asi on paigutus. Võib-olla on vaja voodit liigutada vaid 10 cm, tõsta kohvilaud teise tuppa, saata väsinud tool sobivamasse interjööri pensionipõlve veetma? Muudatused ei pea olema suured, kuid tarvis on head silma, et nende vajadust tabada.

Kõige lõpuks tuleks vaadata üle kodu üldmulje. Kas vajab äkki mõni padi veel õhulisemaks kloppimist või oleks hea kardinad akna eest ära tõmmata? Seejärel süüta mõni hea lõhnaga küünal ning aseta vaasi värsked lilled.

Esmamulje loomiseks antakse vaid üks võimalus. Meie MyHome`is teame kui oluline see üks võimalus on. Just sellepärast on meie maaklerteenuses ainsana Eestis home staging juba hinna sees. Kui soovid, et ka Sinu kinnisvara müük / üür oleks kiire, viimistletud ning maksimaalse tootlusega, võta meiega ühendust emaili või telefoni teel. Aitame ja nõustame Sind suurima hea meelega!