Maja - Kose vald , Ravila alevik , Endla

Küsi rohkem infot

Reti Rand-Sedin
Reti Rand-Sedin
  330 000€ / 180 m2
  Tuba
  Tubasid: 0
  Magamistuba
  Magamistubasid: 0
  Vann
  Vannitube: 0
  WC
  Tualetid: 0

  Müüa imeline kinnistu Kose vallas, Ravila alevikus!

  18862 m2 krundil on elumaja, abihoone, kaasaegne saun, viljapuud ja –põõsad.

  Kahekorruseline kõrgete lagedega elumaja on ehitatud 1929 aastal (ei kuulu muinsuskaitse alla). Ehitusalune pind on 121 m2. Maja vajab kapitaalset remonti, soovi korral on võimalik ehitada vanadele elumaja (121m2) ja kuuri (151m2) vundamentidele uued majad.

  Soojusallikaks maja on suur ahi ja puuküttega pliit. Kinnistul on oma puurkaev ning kanalisatsioon on lokaalne. Elektrikilbi võimsus on 35A (kolmefaasiline).

  10964 m2 kinnistust moodustab metsamaa.

  Krunt piirneb kolmest küljest Pirita jõega. Väga hea maanteeühendus Tallinnaga: autoga kekslinnast ca 40km.

  Kinnistu asub rohelise võrgustiku alal ja seda ei ole võimalik jagada väiksemateks katastriüksusteks (minimaalne katastriüksuse suurus peab olema vähemdalt 2 ha).

  Maja projekt on algselt tellitud Leedust ning selle kõige esimene omanik oli piiritusemeister Laansalu. Kui esialgne omanik suri, kasutati maja ning seda ümbritsevat kinnistut kolhoosi peakontorina ning abihoonet (praegust kuuri) hobuste tallina. Tol ajal ühendas kinnistut ja ajaloolist Ravila mõisa parki ka lai sild, mis tegi kinnistust suurepärase ühenduspunkti Ravila mõisa ning seda ümbritsevate hoonete vahel. Kui kolhoos suuremasse kontorisse kolis, elas majas mõnda aega Kose kooli direktor oma perega. 1957. aastal soetas Ella Toots kogu maja ja kinnistu 8000 rubla eest ning sellest ajast saadik on see olnud ühe perekonna käes. Maja on varem olnud kasutuses aastaringselt, hiljem ka suvekoduna. Aiast võib leida tikreid, musti ja punaseid sõstraid, rabarberit, erinevaid õunasorte, kirsse, vaarikaid, metsmaasikaid ja metspähkleid. Krunti ümbritsev jõgi on pigem sügav (1,7+ m) ja lai. Ujuda saab seal varakevadest hilissügiseni. Varasemalt on jõest suve jooksul püütud erinevaid kalu, peamiselt ahvenat ja haugi.

  MyHome on unikaalset terviklahendust pakkuv kinnisvarabüroo. Pakume kinnisvara vahendust, üürikorterite haldusteenust ning müügi-ja üürieelset kodukujundust! Oleme tegutsenud turul enam kui 10 aastat ning garanteerime parimad tulemused!

  Hoone

  • Hoone materjal: Puumaja
  • Seisund: Vajab renoveerimist
  • Omandivorm: Kinnistu
  • Ehitusaasta: 1929

  Lisainfo

  • Kõrged laed
  • Lokaalne vesi
  • Puurkaev
  • Kõrvalhoone
  • Metsa lähedal

  Parkimine

  Asukoht kaardil